fbpx

הידעת? תרומה של 300 ש"ח תעניק סל מזון למשפחה נזקקת בת 4 נפשות!

חלוקת 4,500 ארוחות חג לנזקקים במרכז הסיוע של ארגון פתחון לב בכרמיאל

כתבה שפורסמה בעיתון “זהר הצפון” ב- 05/09/2018. צילום ארכיון : מרי מנשירוב.

במסגרת מרתון חלוקת סלי מזון לחגי תשרי, קיבלו השבוע 4,500 משפחות נזקקות ארוחות חג מארגון פתחון לב. יחד עם סלי המזון שהארגון צפוי לחלק ביום חמישי (06/09/2018), צפויים להיות מחולקים בך הכל סלים בסך 4 מיליון ש”ח (כולל גם סיוע משלים ב-580,000 שקלים). החלוקה השבוע התבצעה במרכז הסיוע של פתחון לב בכרמיאל.

לימים המרוכזים הגיעו מאות מתנדבים מכל רחבי הארץ, ביניהם עובדים מחברות מפעל הפיס, קוקה קולה, הודיס, IBM, DELL ועוד.

מרתון זה מתקיים לצד העליה החדה במחירי המזון, מצב המקשה על ישראלים רבים למלא את שולחן החג שלהם וכן מקשה על ארגון פתחון לב בגיוס סלי מזון לחלוקה. סלי המזון המחולקים כוללים מוצרים ייחודיים לחג בהם: יין קידוש, תפוחים, רימונים, דבש, דגים ועוד.

הארגון דואג להשאיר במהלך החג מתנדב תורן במרכזי הסיוע לטובת כל אדם שיגיע ויהיה זקוק לעזרה מידית.

חלוקת סלי המזון הינה מסורת המתקיימת מזה 20 שנה, מיום הקמת ארגון פתחון לב, הארגון מחלק ומגיש סיוע כל שבוע במשך השנה כולה, תוך פעולה אקטיבית שמטרתה להחזיר לממשלה את האחריות לטיפול בעוני בישראל. בנוסף לסיוע ההומניטרי, ארגון פתחון לב פועל גם בתוך החינוך, מסייע לבני נוער ומלווה אותם לאורך כל הדרך לשבירת מעגל העוני.

אלי כהן, מנכ”ל ארגון פתחון לב, אמר השבוע כי “סוגיית העוני” נדחקת מהשיח הציבורי באופן מודע ומכוון. החברה שלנו סובלת מנזק בלתי הפיך שמשפיע ועוד ישפיע על החברה הישראלית והכלכלה כולה. התכניות הממשלתיות שיצאו לפועל בשנים האחרונות – מחיר למשתכן, שמים פתוחים והוזלת מחירי החשמל, אינן משפיעות ולו במעט על מצבם של העניים בארץ. ממשלות ישראל ממשיכות להזניח באופן מודע את סוגיית העוני וגורמות לנזק בלתי הפיך עבור משפחות רבות הנזקקות לתמיכה וסיוע מידי שבוע, לאורך כל השנה. הגיע הזנו שכלל המשרדים הממשלתיים שיש להם נגיעה בנושא, ישבו יחד ויצרו את “תכנית נטו לעניים” שתספק פתרונות מידיים וישימים לאזרחיה העניים של המדינה. עד אז אני קורא לעם ישראל להצטרף אלינו במרתון חלוקת סלי המזון לחג ולהרגיש את תחושת הסיפור הניתנת מאריזה וחלוקת מזון לאלו שידם אינה משגת”.

גבי, מתנדב בארגון פתחון לב כ-20 שנה: “מזה עשרים שנה אני מגיע ורואה כל שבוע את מקבלי הסיוע שזקוקים לאוכל ונקרע לי הלב. יש שם אמהות חד הוריות, קשישים, תינוקות וניצולי שואה. עשרים שנה והמצב לא משתנה. המדינה מזניחה ואנשים נותרים מאחור”.

א’, בת 44, אמא לחמישה ילדים המקבלת סיוע מזה 3 שנים: “כשהגעתי לשפל והרגשתי שהשלב הבא הוא חיטוט בפח, מצאתי את ארגון פתחון לב. אני באה לפה פעם בשבוע לקחת את האוכל לילדים שלי ממנו אנחנו חיים כל השבוע וגם בגדים וצעצועים, בלי עזרה לא יהיה לנו חג – אין לי כסף לקנות אפילו את הדברים הבסיסיים בסופר, פתחון לב מצילים אותנו עם הסל שהם נותנים”.

שווי הסיוע שמעניק הארגון לרגל החגים, מורכב משווי סלי המזון בסך 3,420,000 ש”ח וכן 580,000 שקלים כסיוע משלים.

 

למידע נוסף אודות הארגון – לחץ כאן.

תרמו סל מזון למשפחות נזקקות 💙
התרומה מוכרת לצרכי מס לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה | דף תרומה מאובטח 🔒
הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו