fbpx
Array ( )
כנס פתחון-לב לחינוך "העצמה וחדשנות למניעת עוני והצלחה בחיים"

לכולנו קשה אבל יש כאלה שקשה להם אפילו יותר...
זה הזמן לעזור להם ולפתוח את ה-💙

בכנס שהתקיים ביום ראשון ה- 19.6.16, בשיתוף המרכז הבינתחומי הרצליה, הוצגו נתונים ומחקרים של אונ' תל אביב (פרופ' יזהר אופלטקה) בנוגע לאפקטיביות ולמידת ההצלחה של המפעל החינוכי "לגעת באופק" מבית פתחון-לב בטיפול בבני נוער ברמת סיכון גבוה לעוני. 

מתוך דברי פתיחת פתיחת הכנס:

ניסים ציוני, מייסד ומנכ"ל הארגון: "איני תוקף את הממשלה הנוכחית, אך אני בהחלט מביע כעס ואכזבה עמוקה מכל ממשלות ישראל ב-30 השנים האחרונות, אלו, פעם אחר פעם, אינן משכילות להבין שפצצת האטום האמיתית שמאיימת על ישראל אינה נמצאת בטהרן, היא נמצאת בשכונות ובעיירות הפיתוח !!!"

 

 

 

מר גדעון סער, שר החינוך לשעבר: "חייבים לקבוע סל לתלמיד, מה המדינה מחויבת לספק לכל ילד, לכל ילד בכל רשות ומה יהיה המינימום בו. התקצוב יהיה דפרנציאלי כדי לצמצם פערים ולהגדיל את הזדמנויות. זה דבר שצריך להיות שיטתי כי להגיע למקום של שוויון הזדמנויות זה להילחם על העתיד של כל ילד".

 

 

 
פאנל 1 – "חשיבות העצמה בני נוער למניעת עוני והצלחה בחיים"

השפעה של היעדר אחידות והגדרה ברורה למינימום המגיע לכל תלמיד בישראל על הפערים החברתיים.

משתתפים: סבר פלוצקר (מנחה), גב' בלה אברהמס ( סמנכ"לית קשרי חוץ באינטל ישראל), מר עלי סלאלחה (מנהל תיכון "מקיף" בית ג'אן), ח"כ יעקב מרגי, ח"כ מירב בן ארי ומר אבי קמינסקי.

ח"כ יעקב מרגי יו"ר וועדת החינוך של הכנסת: ״לא מקובל שאני והבן שלי למדנו בתיכון בערך את אותם הדברים! במשרד החינוך חייבים להתפתח עם השנים״.

מר אבי קמינסקי, יו"ר איגוד מנהלי אגפי החינוך: "המון מרכיבים משפיעים על ההחלטה לתקצב פעילות משלימה בעולם החינוך, לצערי, לא כולם עניינים ורובם לא עוסקים בצורך חינוכי גרידא".

ח"כ מירב בן ארי, יו"ר השדולה למען ילדים ובני נוער בסיכון: "הפריפריה החברתית נמצאת גם במרכז הארץ והיא נשכחת לרוב. אי אפשר לשים את דימונה ולשכוח את שכונת הארגזים בת"א".

 
 פאנל 2 – שיחה אישית – דליה דורנר, שופטת ביהמ"ש העליון בדימוס

"עסקתי בזכויות  אדם והייתי חלק מפס"ד אליס מילר אבל מה זה עוזר שאישה יכולה ללכת לקורס טיס אם אין לה מה לאכול?"

"אני מצפה ממדינה יהודית ודמוקרטית שתיקח על עצמה את החובה לטפל במניעת עוני." 

"פתחון-לב עושה עבודה נפלאה אבל לא יכול לשאת על כתפיו את כל הנטל. הריבון הוא זה שצריך לטפל בעוני."

 

פאנל 3 – "השקעה מול תשואה לאומית"

עלות ההשקעה של מדינת ישראל עבור תלמיד אחד בתכנית חינוכית, אל מול ההשקעה העתידית של המדינה באם חלילה יהיה מובטל או אסיר.

משתתפים: דנה וייס (מנחה), עו"ד יואב כספי (שותף ומייסד AYR), מר שאול אייל, סגן גונדר אירית רבינוביץ', עו"ד יצחק לקס וגב' רונית תירוש.

מר שאול אייל, מנהל אגף בכיר, הכשרה ופיתוח כ"א במשרד הכלכלה: ״משרד החינוך מונע מילדים, שאינם יכולים להשיג תעודת בגרות, להגיע לבתי הספר של משרד הכלכלה וסולל את דרכם לעוני״.

מר יצחק לקס, יו"ר עמידר: "ילד אחד שנעזור לו – זה מיליון וחצי ש"ח שחסכנו אח"כ למדינה על דירה עבורו."

הגב' רונית תירוש, מנכ"לית משרד החינוך לשעבר: "השרים רוצים להראות רק כאן ועכשיו את תוצאותיהם ולכן הם לא ישקיעו בתכנית לטווח ארוך." 

ס' גונדר אירית רבינוביץ, שב"ס: "ניתוח הפרופיל של אסירים בכלא – כמחצית מהם הם דור שני לעוני."

תרומת סלי מזון עבור קשישים ומשפחות נזקקות
התרומה מוכרת לצרכי מס לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה | דף תרומה מאובטח 🔒
הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו
Call Now Button