fbpx
Array ( )

לכולנו קשה אבל יש כאלה שקשה להם אפילו יותר...
זה הזמן לעזור להם ולפתוח את ה-💙

ארגון פתחון-לב הינו ארגון א-מפלגתי, ללא כוונת רווח, שנוסד ב-1998 ופועל לשבירת מעגל העוני הבין-דורי בישראל. הארגון מסייע לכ- 160,000 נפשות מדי שנה ללא הבדל מין, דת, גזע, מוצא או לאום. הארגון מקיים קשר ישיר עם מקבלי הסיוע המאפשר התאמת פתרונות לצרכים מיידים וייחודיים שעולים מהשטח. פתחון-לב, הינו ארגון מוביל בתחומו והיה הראשון שהעלה את מצוקת העניים לראש סדר היום הציבורי במדינת ישראל.

חזון הארגון
החזון שלנו הוא שבירת מעגל העוני הבין-דורי בישראל
 
בכדי לממש חזוננו, הארגון פועל בשלושה מישורים עיקריים:
 
טווח מיידי – סיוע הומניטרי – במרכזי הסיוע אנו מסייעים לאלפי משפחות נזקקות, הנשלחות אלינו עם מכתבי הפניה מעובדות סוציאליות, בכל רחבי הארץ. מדי שבוע, במהלך כל השנה, אנו מחלקים אלפי סלי מזון למשפחות ולתינוקות, ביגוד, שירותי מספרה, סיוע משפטי ורפואי ועוד.
 
חברתי – מרכזי מיצוי זכויות – פעילות מרכזי מיצוי הזכויות מבית פתחון לב, מורכבת משלוש מחלקות: מרכזי מיצוי זכויות המספקים מידע, הכוונה וליווי בנושאים: דיור ושיכון, ביטוח לאומי, בריאות, התמודדות עם עם חובות וזכויות עובדים. מחלקה המספקת ליווי משפטי, ומחלקת מדיניות הפועלת לשינוי מדיניות ברמה הלאומית.
 
"להיטיב" מבית פתחון לב – פעילות להיטיב מסייעת למשפחות המתמודדות עם קושי כלכלי ותעסוקתי לצאת לחיים של רווחה נפשית, פיזית ופיננסית וזאת באמצעות מודל עבודה ישירה עם כל המשפחה תוך גיוס כלל השותפים העירוניים הרלוונטיים.
 
"זכות בקלות"– כחלק מהיותנו ארגון המוביל למוביליות חברתית ולשינוי מדיד בקרב אוכלוסיות מוחלשות, אנו פועלים להנגשת הזכויות הכלכליות – חברתיות עבור קהל היעד והציבור הרחב.
יחד עם ה"ביטוח הלאומי" במסגרת "קרן מפעלים מיוחדים" השקנו את "זכות בקלות"- שירות חדש וחדשני מסוגו בארץ אשר ניתן ללא עלות, הנועד לסייע במימוש זכויות כלכליות וחברתיות. השירות פועל באמצעות אתר אינטרנט ייעודי https://www.zbekalut.org.il/ ומוקד שיחות לקבלת הפניות *5922, כאשר כל פניה נענית באופן ראשוני עד 72 שעות מקבלתה.
"זכות בקלות" מיועד לכלל אזרחי ישראל וניתן בתחומים העוסקים בדיני תעסוקה והוצאה לפועל. מערכת ממוחשבת ומיוחדת, מנתבת את הפניות שמתקבלות ומעבירה אותן לנציגי השירות, שהינם מומחים מסייעים אשר מלווים את הפונים לאורך כל התהליך עד להשלמתו. חזונו של פרויקט "זכות בקלות" הוא לספק שירות שיאפשר הגדלה משמעותית בשיעור מיצוי הזכויות בקרב תושבי ישראל, בדגש על אוכלוסיות הסובלות מתת מיצוי זכויות.
 
טווח רחוק – המפעל החינוכי "לגעת באופק" מבית פתחון-לב – המפעל החינוכי "לגעת באופק" מבית פתחון-לב פועל משנת 2004 ומיועד לבני נוער מהפריפריה הגיאוגרפית והחברתית, בעלי רצון וכשרון הזקוקים לתמיכה בכדי לממשם. מטרת המפעל החינוכי היא להעניק לבני הנוער את הכלים הנדרשים להם להתפתחותם כבוגרים מועילים לעצמם ולחברה, תוך פיתוח המשאבים הטבעיים הטמונים בהם.
 

טווח אסטרטגי – "חוק פתחון-לב למאבק בעוני"- ניסיוננו רב השנים בשטח מלמד כי רק פעולה ברמה הלאומית-ממסדית תוביל לצמצום משמעותי בהיקפי העוני בישראל. לפיכך ניסחנו את "חוק פתחון-לב למאבק בעוני", המחזיר את האחריות לממשלה ומחייב אותה להקים רשות מיוחדת לטיפול ומיגור בעיית העוני בישראל.

אבני דרך
ועד המנהל

בראשו של ארגון פתחון לב עומד צוות ועד מנהל המונה 4 חברים בהתאם לחוק ועפ"י רשם העמותות. צוות הועד המנהל, פועל בהתנדבות מלאה ומתוך אידיאולוגיה משותפת. הוועד המנהל מהווה את הישות המשפטית בעלת הסמכות העליונה לקבלת החלטות בארגון ומהווה דוגמא לכלל המתנדבים בארגון. מלבד העבודה היומיומית השוטפת לה הם נדרשים, מתכנסים חברי הוועד בין 12-14 פעמים בשנה.

המועצה הציבורית

המועצה הציבורית של פתחון לב הוקמה על מנת ללוות, לתמוך, לסייע ולהרחיב את פעילות הסיוע ההומניטארית אותה מגיש ארגון פתחון לב בכל תחומי העשייה למען משפחות נזקקות ובני נוער בישראל. מעגל החברים בחוג מורכב מאנשים משפיעים ומובילים המעוניינים להביא לידי ביטוי את ערכיהם האישיים, נסיונם וחזונם לשיפור פני החברה בישראל.

יוסי פלד
יו"ר המועצה - יוסי פלד
אלון רוזן
ארז אהרוני
גיל צפוני
דוד ואנונו
דן רשל
יואב כספי
ליאור אקרמן
מוטי קארו
נדב חנין
עופר משולם
רונן נימני
רפי אלול
שוקי שמר
תמי רווה
עופרה כהן
הזדמנות להוביל
רוצים להיות שותפים לפעילות ההומניטרית במסגרת פעילות המועצה הציבורית?
פתחון לב במבצע סיוע לכוחות הביטחון, חיילי צה"ל ותושבי הדרום
התרומה מוכרת לצרכי מס לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה | דף תרומה מאובטח 🔒
הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו
Call Now Button